Geleneksel Thai Masajı; Thai dilinde Nuad Phaen Boran adı altında bilinen Tayland masaj tekniğidir fakat batıda bilinen masaj kavramından daha fazlasıdır. Thai Masajı akupresur, esnetme (pasif yoga), enerji çalışması ve meditasyonun birleşimidir. Uzakdoğu’nun diğer tedavi yöntemleri gibi geleneksel Thai Masajı da insanı bütün olarak ele alır.

Thai Masajı’nın kökenleri Hindistan’ın ayurveda tekniklerinde yatar. Jivaka Kumar Bhaccha -Magadha Kralı Bimbisara’nın doktoru- Buddha’nın çağdaşı ve arkadaşı olarak Tayland’da bu masajın yaratıcısı olarak kabul edilir.

Nuad Phaen Boran Tayland kültürünün doğal bir unsurudur. Genç ve yaşlı herkes kendine masaj yaptırır. Thai masajının uygulanmasındaki öncelikli amaç hastalıkları önlemedir.

Bütün uzak doğu tedavilerinde olduğu gibi bu masaj için de aşağıdaki ilke geçerlidir:

Masaj hastalık daha oluşmadan uygulanmalıdır! Hastalık yoktur, hastalığa neden olan enerji blokajları vardır!

Uygulama sırasında masaj yaptıranın giyinik kaldığı gerçeği çoğu hastayı şaşırtır. Adından da tahmin edilebileceği gibi, Geleneksel Thai Masajı’nın kökenleri Yoga geleneklerinde yatar. Birçok hareket öğeleri ile çalışıldığından masajı yapan ve yaptıranın giyinik olması rahatlık sağlar.

Thai Masajı geleneksel olarak yerde bir minderin üzerinde uygulanır. Masör ve hasta aynı düzlemdedir. Bu, uygulayanın tüm vücut ağırlığını en uygun şekilde masajda kullanmasına; basınç, güç ve enerjinin tam olarak aktarılması ile üst düzey bir tedavi faydası sağlanmasına olanak verir.

Tüm sorularınız ve randevu için ;
+90 532 297 92 35