Omurga, bir sütun gibi dizilmiş omur adı verilen küçük kemiklerden oluşur. Aralarında disk denilen süngerimsi bir madde bulunur. Sinir liflerinin bir araya gelmesiyle oluşan omurilik, bir kanal boyunca uzanır.

İyi bir (Komple Vücut Masajı), kan dolaşımını hızlandırarak bacaklara kan ve besin ulaştırır, varisi önlemeye yardımcı olur gerginliği azaltır, ağrı ve sızıları dindirir.

Duruş bozuklukları ve hareket hataları kasların gerilmesine ve düğümlenmesine yol açar. Klasik masaj’da uygulanan çeşitli manipulasyonlar kasları gevşeterek onların neden olduğu acı ve ağrıları hafifletir.

Masaj, kasları gevşetmekle kalmaz, sağlığın korunmasına da katkıda bulunur. Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağılır, komple vücut masajı sinirleri doğrudan etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici; hızlı ve çabuk hareketlerle de canlandırıcı etki yaratır.

Klasik Masaj; Anatomik ve fizyolojik esaslara dayalı olarak, Vena ve Lenfa sistemi istikametinde çeşitli manipulasyonlar uygulayarak genel bir gevşeme sağlamak, dolaşımı hızlandırmak, kaslardaki gerginliği azaltmak amacıyla uygulanan bir masajdır.

Tüm sorularınız ve randevu için ;
+90 532 297 92 35