Sinir sisteminin bir parçası olan omurilik, her telefon şirketini utandıracak bir yapıya sahiptir. Omurilik milyonlarca uyarıyı beyinden alıp beyine götürür. Yaptığımız her türlü hareket, bu hat üzerinden doğrudan gönderilen mesajların bir sonucudur.

31 çift omurilik siniri, sürekli olarak mesaj aktarırlar. Omurilik, sarsıntılara karşı liquor cerebro spinalis adı verilen, benzersiz bir amortisör tarafından korunur.

Ama bu, bu hikâyenin sonu değildir. Omurga aynı zamanda dönebilir ve bükülebilir. Çünkü omurlar arasında bir tür yastık bulunur. Bu tuhaf şekilli kemiklerin her biri bir esnek yastık veya ara omurilik plakası üzerinde durur.

Bu plakalar, içinde jel şeklinde bir özü bulunan sert ve lifli bir bağdokusundan oluşur.

Omurgadaki (s) şeklindeki kıvrımlar da doğal bir amortisör vazifesi görürler. Kıvrımlar, yürüme, koşma, idman yapma veya bir otomobilin içinden bir alışveriş çantasını kaldırmak gibi günlük sarsıntılara karşı vücudu koruyacak şekilde tasarlanmıştır.

Yüzlerce kas nerdeyse binlerce bağ bu esnada sürekli olarak aktif durumdadır. Bunların hepsi veya bir kısmı stres veya gerilim nedeniyle aynı zamanda hasar görebilirler. Bu durum çok sık meydana geldiğinden, sırt ağrısı en bilinen şikâyetlerden biri haline gelmiştir.

Derin Doku Masajı; Kronik ağrılar, hareket kabiliyetinde kısıtlanmalar, postural problemler, kronik kas gerginlikleri, fibromiyalji gibi durumlarda, derinde yer alan kas, faysa ve konnektif dokulara düşük tempo ile derin baskılar uygulayarak yapılan masajdır.

Tüm sorularınız ve randevu için ;
+90 532 297 92 35